Deklaracja Dostępności
Wstęp
Daty publikacji i aktualizacji
- Data publikacji strony internetowej: 2013-05-16.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-02-04.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
"Status prawny" - treści wytworzone przez inny podmiot do których modyfikacji nie jesteśmy uprawnieni.
"Sprawozdania finansowe" - część sprawozdań została opublikowana przed wejściem w życie ustawy oraz pliki zostały wytworzone przez program księgowości budżetowej w ten sposób są generowane przy pomocy oprogramowania, którym dysponuje placówka.
"Zarządzenia" - dokumenty tekstowe zostały wytworzone przed wejściem w życie ustawy oraz niektóre pliki pdf (skany) mogą nie być dostępne cyfrowo w całości.
"Kontrole" - znajdują się pliki niedostępne cyfrowo(skany) zgodnie z ustawą z 06.09.2001 r. o dostępie do informacji publicznej rozdział 2, art. 6, pkt. 4, podpkt. a, tiret 2.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
- Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 2020-04-28.
- Oświadczenie zostało ostatnio poddane przeglądowi w dniu: 2024-03-29.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:
- osoba kontaktowa - Radosław Bubas,
- adres e-mail - radekbubas@gostir-rzgow.pl,
- numer telefonu - 42 213 80 69 ,
- adres do korespondencji - Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji, ul. Szkolna 5, 95-030 Rzgów .
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury wnioskowo-skargowej
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich
Dostępność architektoniczna
Siedziba Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie znajduje się w Rzgowie przy ul. Szkolnej 5.
Kompleks składa się hali sportowo - widowiskowej oraz pomieszczeń administracyjno - biurowych pomiędzy, którymi można przemieszczać się na poziomie zadaszonego parteru.
Do budynku prowadzi 6 wejść. Wejście główne usytuowane jest od ulicy Szkolnej. Przy nim znajduje się podjazd dla wózków oraz trzy stopniowe schody. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
Przed budynkiem znajdują się cztery oznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych – w tym dwa przy wejściu głównym.
Recepcja GOSTiR w Rzgowie znajduje się w holu głównym budynku. Można w niej uzyskać niezbędne informacje jak poruszać się po budynku i o dostępnych usługach wsparcia.
Szerokość głównych drzwi wejściowych i drzwi wewnętrznych oraz ciągów komunikacyjnych jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
W budynku znajduję się przyścienna platforma dla wózków.
Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze budynku.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem
W budynku znajduje się pętla indukcyjna.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym lub dla osób niewidomych i słabowidzących.
Jest możliwość obsługi osób słabosłyszących/niesłyszących w języku migowym po uprzednim powiadomieniu i umówieniu wizyty interesanta.
Zapewniono informacje na temat rozkładu pomieszczeń w budynku, poprzez tyflomapę znajdującą się przy wejściu po prawej stronie.
Aplikacje mobilne
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych